+48 501 211 352
kontakt@magdalewandowska.pl

W chwili, gdy cenisz siebie – cały świat Cię ceni

Poczucie własnej wartości to coś co albo kształtują w nas rodzice w procesie wychowania, albo co możemy ukształtować SAMI w dorosłym życiu.

Ale nikt inny (partner, szef, przyjaciel) nie jest w stanie sprawić, że poczujemy własną wartość.

Jeśli zostaliśmy wychowani w sposób, który sprawił, że mamy niskie poczucie własnej wartości, to przyciągamy do swojego życia osoby, które jeszcze bardziej nas w tym upewniają. Przyciągamy szefa i znajomych, którzy nas „wykorzystują” oraz partnera, który krzywdzi i traktuje nas jakbyśmy nic nie znaczyli.

Ale ludzie wokół nas – parter, szef i znajomi, tylko jak lustra pokazują to, co mamy w sobie.

Jeśli sami siebie nie kochamy i nie szanujemy, jeśli sami myślimy o sobie źle – że się nie nadajemy, nie potrafimy itd – to ani nowa praca, ani nowy związek nic nie zmienią, będziemy powtarzać ten sam schemat dopóty dopóki nie zaczniemy sami myśleć o sobie dobrze.

Niestety osobom z syndromem ofiary, które zostały skrzywdzone w dzieciństwie, ciężko jest to zrozumieć – „Jak to ja mam coś w sobie zmienić? Przecież to on/ona mnie źle traktuje, przecież ja się staram, tyle daję od siebie, a to on/ona cały czas robi to czy tamto”.

Brzmi znajomo?

Jeśli tak o sobie myślisz, to prawdopodobnie w dzieciństwie byłeś/byłaś ofiarą tego, co się działo w domu. Jeśli ktoś (mama/tata) powtarzał Ci, że źle wyglądasz, że się nie nadajesz, że stopnie w szkole są nie wystarczająco dobre, albo jeśli jeden z rodziców się wyprowadził i miałaś/-eś poczucie, że nie jesteś dla niego wystarczająca/-y to przyciągasz do swojego życia ludzi, którzy dają Ci to samo, bo na podświadomym poziomie jest Ci to znajome. A znajome dla podświadomości oznacza BEZPIECZNE.

Dlatego pomocne z pracy w podświadomymi przekonaniami są metody, które działają bezpośrednio na podświadomość – hipnoza, medytacja, świadomy oddech.

Jeśli chcesz coś w swoim życiu zmienić na trwałe to zapraszam Cię na warsztat pełen wiedzy, ale przede wszystkim narzędzi jak takiej zmiany dokonać. W ostatni weekend stycznia poprowadzę warsztat online „Jesteś wystarczająco dobra”. Warsztat będzie nagrywany. Więcej informacji w zakładce „Kursy”