+48 501 211 352
kontakt@magdalewandowska.pl

Oddech i zdrowe odchudzanie

„Nie jest wiedzą powszechną, że dwutlenek węgla odgrywa istotną rolę w odchudzaniu (…) Na każde cztery i pół kilograma tłuszczu usuniętego z organizmu, cztery kilogramy wydalamy bezpośrednio z naszych płuc (…). Jest to fakt, który historycznie umykał uwadze większości lekarzy, dietetyków i innych profesjonalistów w służbie zdrowia. A to właśnie płuca są systemem regulującym masę ciała” James Nestor.

Moja Nootka od szczeniaczka czyta tylko najlepsze książki😂

„Oddech. Naukowe poszukiwania utraconej sztuki” to obowiązkowa lektura dla każdego, a już na pewno dla osób, które interesują się zdrowiem.

Całe nasze życie przebiega między pierwszym wdechem a ostatnim wydechem. Bez oddechu nas nie ma, a jednak niczemu nie poświęcamy tak mało uwagi, jak temu jak oddychamy…

W kontekście zdrowia dużo się ostatnio mówi o diecie i o aktywności fizycznej, a coś tak najbardziej podstawowego jak oddech jest całkowicie pomijane, nawet przez lekarzy.

Jak oddychasz na co dzień?

Przez nos czy przez usta?

Ile oddechów bierzesz na minutę?

Czy Twój lekarz lub dietetyk kiedykolwiek zwrócili na to uwagę?

Gdy dwa lata temu tworzyłam kurs „Zdrowsza i szczupła Ja” książka Nestora była dla mnie inspiracją, by praktyki oddechowe uczynić częścią kursu. I to był strzał w dziesiątkę. I do tej pory, gdy było już 17 edycji kursu, uważam, że wszystko, co robimy na kursie jest ważne (hipnoza RTT, medytacje, nauka jedzenia intuicyjnego), ale w tym wszystkim oddech to klucz do powrotu do optymalnej wagi.